niedziela, 2 września 2012

Bieg na nartorolkach o Puchar Karkonoszy

Bieg na nartorolkach o Puchar Karkonoszy

          Galeria zdjęć                                                                                                                

W niedzielę 02.09.2012 roku w Jeleniej Górze Jeżowie Sudeckim odbyły się zawody o puchar Karkonoszy. Po raz pierwszy w tym roku w zawodach mogli brać udział także amatorzy.

Niestety nie podam wyników albowiem ich nie znam.Co do imprezy to jest to bardzo ciekawe wydarzenie propagujące bieganie na nartorolkach. Zawody odbywają się stylem dowolnym - jest to podbieg na Górę Szybowcową. Zawodnicy startują indywidualnie w półminutowych odstępach czasowych.
W tym roku pogoda dopisała, choć nie było słońca, to było dość ciepło i nie padał deszcz. Jedyne czego mi brakowało to większa ilość startujących amatorów, ale jestem świadomy, że na nartorolkach nie biega jeszcze zbyt wiele osób, a szkoda, bo jest to wyśmienity trening imitacyjny dla narciarza biegowego szczególnie jeśli chodzi o styl dowolny, być może za jakiś czas to się zmieni.
Trzeba tutaj wspomnieć, że organizatorem jest Dolnośląski Związek Narciarski. Była to okazja do spotkania się sympatyków i zawodników narciarstwa biegowego, wzajemnego poznania się  i wspólnych dyskusji na różne tematy, także narciarskie.

Wśród startujących były panie i panowie w różnych kategoriach wiekowych. Szkoda, że nie mamy więcej takich imprez.Wszystkich zainteresowanych zapraszam za rok do Jeleniej Góry lub na imprezy z cyklu Pucharu Polski w innych miejscach i terminie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz